Doç. Dr. Emre Sivrikoz - FEBS(C)

Doç. Dr. Emre Sivrikoz, Fellow, European Board of Coloproctology I Genel Cerrahi Uzmanı I Kolon Rektum Kanseri Cerrahisi ve Proktoloji Uzmanı (Makat Hastalıkları)

  • Avrupa Birliği Koloproktoloji Uzmanlığı
  • St Mark's Hospital, Londra, İngiltere - Kolon Rektum Cerrahisi Eğitimi
  • Keck School of Medicine, Los Angeles A.B.D. - Genel Cerrahi Araştırma Asistanı
  • İstanbul Tıp Fakültesi - Tıp Doktoru, Genel Cerrahi İhtisası​​
  • İstanbul Erkek Lisesi

Doç. Dr. Emre Sivrikoz 1981 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. İstanbul Erkek Lisesi’nden 2000 yılında mezun olmuş, aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesi’ne başlamış ve 2006 yılında Tıp Doktoru ünvanı ile mezun olmuştur.

Genel Cerrahi uzmanlık eğitimine 2007 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nde başlamıştır. İhtisası süresince 2011-2012 yılları arasında bir yıl süreyle Keck School of Medicine Los Angeles, A.B.D.’de genel cerrahi departmanında dünyaca ünlü Prof. Dr. Demetrios Demetriades gözetiminde araştırma görevlisi olarak çalışmalarda bulunmuş, dünyanın en saygın cerrahi dergilerinde makaleler yayınlamış ve kongrelerde sunumlar yapmıştır.

Ülkemize dönüşünü takiben genel cerrahi ihtisasını 2013 yılında bitirmiştir. Uzmanlık eğitimi sonrasında cerrahi ilgi alanını kalınbağırsak cerrahisi ve proktoloji üzerine yoğunlaştırmıştır. Mecburi hizmetini 2013-2015 yılları arasında Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tamamlamıştır. 2015 yılında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastrointestinal Cerrahi Kliniği'ne katılmıştır. 2016 yılında Avrupa Kolorektal Cerrahi Derneği bursuyla Londra, İngiltere’de bulunan dünyada kalın bağırsak hastalıklarının cerrahi tedavisinde özelleşmiş ilk ve tek hastane olan St Mark’s Hospital’da 6 ay süreyle laparoskopik kolon rektum cerrahisi, kompleks perianal fistüller, proktolojik hastalıklar alanlarında Prof. Dr. Robin Kennedy ve Prof. Dr. Robin Phillips gözetiminde 6 ay süreyle çalışmıştır. Yurda dönüşünü takiben 2016 yılında Milan, İtalya’da girdiği sınavları başarıyla tamamlayarak Avrupa Birliği Koloproktoloji Uzmanlık Belgesi almaya hak kazanmıştır. Mesleki çalışmalarına Liv Hospital Vadistanbul Hastanesi'nde devam etmektedir.

Avrupa Kolorektal Cerrahi Derneği'nin Kılavuz Hazırlama ve Kohort Araştırma kurullarında görev yapmaktadır, ve World Journal of Gastrointestinal Oncology dergisinde Editorial Board üyesidir.

Mesleki ilgi alanları kolon ve rektum kanserlerinin açık/kapalı yöntemlerle cerrahi tedavisi, pelvik taban hastalıklarının (kabızlık, rektal prolapsus) tedavisi ve makat bölgesi hastalıklarının (hemoroid, anal fistül, anal fissür) güncel tanı ve tedavi yöntemleridir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

TOP